Реми за Стоук Сити и Манчестър Юнайтед в първия двубой за 2015 г.

снимка: ЕПА/БГНЕС

Стоук Сити и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят. Те завършиха с реми - 1:1 в първия двубой от английската Висша лига за 2015 година, който се състоя на "Британия Стейдиъм".

След само 120 секунди игра Райън Шоукрос изведе "грънчарите" напред в резултата. Питър Крауч засече с глава след корнер, топката стигна до Шоукрос, който я засече от въздуха и я прати във вратата на Де Хеа.

В 26-ата минута Радамел Фалкао изравни. Уейн Рууни центрира от ъглов удар, Карик отклони с глава, а Радамел Фалкао успя да се разпише за крайното 1:1.

В 64-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като Крис Смолинг спря с ръка топката след удар с глава на Крауч. Реферът обаче не посмя да свири наказателен удар. До края на срещата Ван Перси и Крауч нямаха късмет да се разпишат и по този начин да донесат трите точки на един от двата тима.