Бразилия и Мексико оглавиха група "А" - излизат срещу Чили и Холандия

На осминафиналите Бразилия ще се изправи срещу втория от група „В“ Чили.

Отборите на Бразилия и Мексико се класираха за осминафиналите на Световното първенствопо футбол след победи над Камерун и Хърватия, съответно.

Домакините на Мондиала победиха африканския отбор с 4:1 Камерун и спечелиха група „А“.

Две попадения отбеляза звездата на Барселона Неймар – в 16-ата и 35-ата минута, а нападателят Фред добави трето попадение малко след началото на втората част.

Четвъртият гол за бразилците бе вкаран от резервата Фернандиньо.

Единственото попадение за Камерун реализира Джоел Матип, който успя да изравни резултата в 25-ата минута, но силите на отбора му не стигнаха за повече.

В другия мач решителен мач от група „А“ отборът на Мексико победи с 3:1 Хърватия.

След оспорвано първо полувреме, в което не се стигна до гол, въпреки няколкото възможности, Рафаел Маркес откри резултата в 72-ата минута, а Андрес Гуардадо добави още един гол едва три минути по-късно.

Нападателят на Манчестър Юнайтед Хавиер Ернандес направи резултата класически в 82-ата минута.

Иван Перишич успя да вкара почетен гол за Хърватия в 87-ата минута, а малко след това младият Анте Ребич получи директен червен картон за груб фаул срещу противников играч.

По-този начин Мексико ще се изправи срещу отбора на Холандия на осминафиналите, който спечели група „B“.