Англия на път да отпадне от Мондиала след загуба от Уругвай

Уругвай стигна до победен гол в 85-ата минута, когато Суарес при наглед безобидна ситуация отново бе изпуснат от отбраната на англичаните и хладнокръвно простреля мрежата на Харт. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Звездата на Уругвай Луис Суарес вкара и двата гола за победата на Уругвай над Англия с 2:1 в двубой от група „D” на Мондиала.

Нападателят на южноамериканците вкара по един гол през двете полувремена и тимът му запазва шансовете си да продължи към елиминациите, докато Англия е на път да отпадне от Световното първенство още в груповия етап, след като допусна загуба и от Италия с 3:1 в първия си мач.

В по-голямата част от първото полувреме британците владееха повече топката и създадоха доста положения, като Уейн Рууни нацели гредата в 32-ата минута,

В 39-ата Суарес бе оставен непокрит и откри резултата с глава.

Това бе и първият удар в мача на аса на Ливърпул срещу стража на Манчестър Сити.

Малко след това последва опасен изстрел на Даниел Стъридж, но силният му удар с левия крак бе париран от Фернандо Муслера.

В 51-та минута Единсон Кавани се озова сам срещу Харт, но стреля неточно извън вратата.

Рууни стигна до първия си гол в своето трето участие на Световно първенство.

В 75-та минута той бе изведен очи в очи срещу Муслера и от два метра разстояние нямаше как да сбърка.

По този начин тимът на Оскар Табарес се реабилитира пред своите запалянковци за голямата изненада в първия кръг, в който загуби от Коста Рика с 1:3.