Хърватия разгроми Камерун с 4:0

В последния кръг от груповата фаза хърватите излизат в мача на истината срещу Мексико. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Хърватия разгроми Камерун с 4:0 и запази шансовете си да продължи към елиминациите на Световното по футбол в Бразилия, след като загуби с 3:1 от домакините в първия мач на Мондиала.

Мачът от Група “А” се игра пред 40 хил. зрители на ст. “Арена Амазония” в Манауш.

В герой на мача се превърна Марио Манджукич който отбеляза два гола, но не игра в мача срещу Бразилия.

Резултатът бе открит в 11-ата минута от ветерана Ивица Олич при асистенция на Иван Перишич. В 39-ата минута африканците останаха с човек по-малко, след като съдията показа червен картон на Алекс Сонг, който удари с лакът Манджукич.

Численото преимущество доведе до пълна доминация на хърватите през второто полувреме, които правеха каквото терена. Три минути след подновяването на играта Иван Перишич реализира след самостоятелен пробив по лявото крило за 3:0.

В 61-ата минута Манджукич направи резултата класически, засичайки топката с глава след центриране от ъглов удат на Пранич. В 73-ата минута нападателят на Байерн Мюнхен реализира своя втори гол при добавка след удар на Едуардо - 4:0.

Начело в групата са Бразилия и Мексико с по 4 т., следвани от Хърватия с 3 т. и Камерун с 0 т.