Холандия надви Австралия с 3:2 в мач на обрати

В 20-та минута Ариен Робен се възползва от грешка в отбрана на Австралия, проби през центъра и откри резултата с изстрел по земя, въпреки първоначалния натиск на „кенгуратата“. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборът на Холандия стигна до втора победа на Световното първенство, след като надви Австралия с 3:2 над Австралия в зрелищен мач от група “В”.

Австралийците изиграха много силен двубой, в който могат да съжаляват, че не стигнаха до равенство.

След по-малко от минута обаче Тим Кейхил изравни резултата с феноменален изстрел от воле.

Малко пред почивката той получи жълт картон и ще пропусне последния мач от груповата фаза срещу Испания.

Реферът извади и жълт картон за звездата на Холандия Ван Перси, който също няма да участва в последния мач срещу Чили.

Австралийците продължиха с добрата си игра и в 54-та минута стигнаха до пълен обрат, след като Миле Йединак вкара от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Янмаат.

Холандците изравниха бързо в 58-та минута, когато Ван Перси се засече добро подаване и разстреля вратаря на съперника.

10 минути по-късно Мемфис Депай оформи крайното 3:2 в полза на Холандия с далечен изстрел.

Робен и Найджъл де Йонг пропуснаха добри възможности да вкарат нов гол за “оранжевите” в края на срещата.

След този двубой Холандия вече има шест точки и остава на начело в групата, докато Австралия все още няма спечелена точка в Бразилия.