Мексико започна Мондиала с победа - 1:0 срещу Камерун

В 61-ата минута Пералта откри резултата за Мексико.

Отборът на Мексико постигна първа победа на Мондиала в Бразилия, побеждавайки Камерун с минималното 1:0.

Това бе вторият мач от група „А“, след като в четвъртък Бразилия надви Хърватия с 3:1.

В първите минути на двубоя Мексико играеше по-активния футбол, но постепенно нивото се изравни.

В 11-ата минута попадение на нападателя Джовани дос Сантос бе отменено заради спорна засада.

Пет минути по-късно Камерун успя да вкара топката в мрежата на Мексико, но голът не бе зачетен.

В 21-ата минута защитникът на Тотнъм Беноа Асу-Екото центрира към Самуел Ето‘о, но капитанът на Камерун пропусна да открие резултата.

В 29-ата минута втори гол на Дос Сантос не беше зачетен, като след центриране от ъглов удар, играч на африканците отклони топката, а нападателят на Мексико я вкара в мрежата на Шарл Итанж. Помощник-съдията обаче отмени попадението заради засада.

Пет минути след началото на второто полувреме нападателят Орибе Пералта излезе сам срещу вратаря на Камерун, но стражът изби топката с крак. Асу-Екото изпълни пряк свободен удар в 58-ата минута, а след рикошет топката мина край страничната греда на мексиканци.

В 61-ата минута Пералта успя да открие резултата за Мексико.

Голмайсторът бе заменен в 71-ата минута от нападателя на Манчестър Юнайтед Хавиер Ернандес. В последните минути на мача Бенжамин Муканджо пропусна да изравни резултата, след като Очоа успя да спаси негов удар с глава.