Шарапова спря Пиронкова на "Ролан Гарос"

На почивката Пиронкова поиска физиотерапевта да слезе на корта, защото изпитваше болки в бедрото. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Първата ракета на България Цветана Пиронкова приключи с участието си на тазгодишния Ролан Гарос, след като загуби във втория кръг на турнира от Мария Шарапова с 5-7, 2-6.

На централния корт "Филип Шатрие" Цвети започна изключително силно и рано проби именитата си съперничка, като удържа преднината си до средата на сета, преди нивото на играта й да започне да пада. Шарапова изравни резултата при 4-4, а след това постигна нов пробив в решаващия момент, за да вземе сета със 7-5.

На почивката Пиронкова поиска физиотерапевта да слезе на корта, защото изпитваше болки в бедрото. Във втората част рускинята заигра много уверено и след два пробива затвори мача след час и 32 минути игра. По този начин българката не успя да подобри най-доброто си представяне в Париж и отново не стигна до трети кръг, предаде БГНЕС.

За място на осминафиналите седмата поставена Шарапова ще спори с Моника Никулеску или Паула Ормачеа.

#Мария Шарапова #Цветана Пиронкова #"Ролан Гарос"