Плевнелиев благодари на Цацаров, но отказва да бъде изслушан
Президентът Росен Плевнелиев бе категоричен, че няма да се яви в Народното събрание, за да бъде изслушан от временната анкетна комисия за срещата му с ръководителя на ЕВН Щефан Шишковиц.
Плевнелиев каза пред журналисти в село Пристое, че няма да легитимира противоконституционни и антидемократични действия с явяването си пред Временната анкетна комисия в парламента за връзките на политиците с ЕРП-тата, съобщиха от президентството.
Междувременно той благодари на главния прокурор Сотир Цацаров за ефективната и бърза намеса по случая с образуваната проверка за срещите му с представители на ЕВН във Виена през март.
„С цялото си уважение към институциите очаквам те да направят своите проверки и да излязат с изводите, които ще ни покажат фактите и истината за случилото се“, заяви Плевнелиев.
Още по темата:
- » Плевнелиев ги подкара: Путин е Хитлер на 21 век, Тръмп не разбира демокрацията
- » Росен Плевнелиев: Накъде сме тръгнали?! Към гражданска война ли?!
- » Плевнелиев прогнозира: Идват седмите избори в рамите на по-малко от четири години

София:
Бургас:
Смолян: