Манчестър Сити е шампион кръг преди края на Висшата Лига

Самир Насри даде преднина на отбора си в 39-та минута, а Венсан Компани бетонира победата, след като вкара в 49-та минута за 2:0. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Манчестър Сити си осигури шампионската титла в Английската висша лига кръг преди края на първенството, след като победи Уест Хям с 2:0.

“Гражданите” се нуждаеха само от точка, за да вземат титлата.

Треньорът Пелегрини излезе с най-доброто, с което разполага, включително възстановилия се от контузия Серхио Агуеро.

Това е четвърта титла за Манчестър Сити в историята на клуба.

За първи път “гражданите” стават шампиони през сезон 1936/37, а за втори – през сезон 1967/68.

Третата титла на тима бе спечелена по изключително инфарктен начин преди две години, когато голове на Един Джеко и Серхио Агуеро в добавеното време на последния мач за сезона срещу КПР донесоха крайния успех за Сити, за сметка на градския съперник Манчестър Юнайтед.

Загубата на Ливърпул от Челси на “Анфийлд” и равенството с Кристъл Палас позволи на отбора от Манчестър да излезе на първо място, докато Ливърпул записва най-доброто си класиране от сезон 2008/09 насам, когато отново завърши на второ място, след големия си съперник Манчестър Юнайтед.