Испански финал в Шампионска Лига - Атлетико Мадрид елиминира Челси

„Атлети“ ще се изправят срещу градския си съперник Реал Мадрид на 24 май в Лисабон.

Атлетико Мадрид се класира за финала на Шампионска Лига след победа с 1:3 срещу Челси на Стамфорд Бридж в Лондон.

Първият мач между двата отбора завърши с нулево равенство на ст. Висенте Калдерон в Мадрид.

Челси поведе в 36-та минута с гол на Фернандо Торес, но „дюшекчиите“ успяха да отговорят минута преди края на първото полувреме, след като Адриан Лопес намери вратата между трима бранители на лондончани и изравни резултата.

В 60-та минута Атлетико получиха дузпа, която Диего Коста изпълни хладнокръвно, за да поведе отбора си.

Испанският тим сложи край на спора в 72-та минута, когато Арда Туран вкара за 1:3 и класира мадридчани на финала на най-престижния европейски футболен турнир, след 40-годишна пауза.