Закриха Държавния резерв
Държавна агенция „Държавен резерв и военновременни запаси“ ще бъде закрита, реши правителството в сряда.
Държавният резерв ще бъде закрит, а ще бъде създадена Изпълнителна агенция „Нефт и нефтени продукти“ към Министерството на транспорта, предаде агенция „Фокус“.
В новата агенция ще работят до 39 души при сегашен щат от близо 600 в Държавния резерв.
Според евродирективите единственото изискване за запаси е за нефт.
Останалите дейности на Държавния резерв се прехвърлят към Министерството на вътрешните работи и Министерството на отбраната.
Още се обмисля дали и към други министерства да бъдат разпределени конкретни дейности, изпълнявани от Държавната агенция „Държавен резерв и военновременни запаси“.
Агенцията ще бъде закрита от ликвидационна комисия.
В петък министърът на финансите Симеон Дянков обяви, че Финансовото министерство ще внесе проект за закриване на Държавния резерв в Министерския съвет.
„Това е структура с доказана неефективност и закриването й ще спести 80–90 млн. лв. годишно на държавата, а в момента в резерва работят около 600 души”, каза тогава вицепремиерът.
Още по темата:
- » Високите сметки за ток и цената на водата влизат в Министерски съвет
- » Дянков : Уволняват се 6000 чиновници и ето ви пари за избори два пъти
- » Дянков: Вицепремиер по честните избори е популизъм

София:
Смолян: