Ясни са четвъртфиналистите в Лига Европа

„Старата госпожа“ стигна до успеха с изява на Андреа Пирло, който отбеляза красив гол от свободен удар в 71-вата минута. Снимка: ЕПА/БГНЕС

„Ювентус“ продължава към четвъртфиналите на Лига Европа, след като победи „Фиорентина“ с 0:1 като гост и се класира напред с общ резултат 2:1.

АЗ Алкмаар отстрани Анжи от турнира, след като вторият мач в Русия завърши 0:0, а в първия холандците надделяха с 1:0.

„Бенфика“ също продължава в следващия кръг, след като завърши 2:2 с „Тотнъм“, но спечели първата среща в Лондон с 1:3.

Лион загуби гостуването си на Виктория Пилзен с 2:1, но французите се класираха за четвъртфиналите благодарение на победата си с 4:1 в първия мач.

„Наполи“ и „Порто“ завършиха наравно 2:2, но португалците продължават след успеха им с 1:0 в първата среща.

Базел победи като гост Залцбург и също намери място сред най-добрите тимове на четвъртфиналите.

„Бетис“ и „Севиля“ направиха интересен мач, след като гостите победиха с 2:0, което доведе до продължения и дузпи.

При изпълнението на наказателните удари играчите на „Бетис“ сбъркаха два пъти, а тези на „Севиля“ само един път, и това класира тима от „Рамон Санчес Писхуан“ напред в турнира.

„Валенсия“ победи „Лудогорец“ с 1:0 в Испания и продължава в Лига Европа с общ резултат 4:0.