"Ботев" Пловдив отстрани "Левски" за Купата на България

Седем минути по-късно Ботев нанесе нов удар, след като конгоанецът Феребори Доре бе точен. Снимка: БГНЕС

„Ботев“ Пловдив отстрани „Левски“ от турнира за Купата на България и продължава към 1/2 финалите.

„Сините“ загубиха от пловдичани на стадиона в Коматево с 0:2 и отпадат, благодарение на гола на „канарчетата“ на чужд терен в първия мач в София, завършил 3:1 за „Левски“.

След скучно първо полувреме, домакините поведоха в 50-ата минута чрез Луис Педро, който отбеляза след подаване на капитана на пловдивчани Йордан Христов.

В 66-ата минута гол на Рафаел Бастос от “Левски” бе отменен заради засада.

Малко след това втори гол на Бастос бе отменен, отново заради засада.

До края на мача “сините” не успяха да застрашат „Ботев“ Пловдив сериозно и да стигнат до попадение, което щеше да ги класира за предпоследната фаза на турнира.

Така вече е сигурно, че “Левски“ ще остане без трофей навръх стогодишнината си.