Реал разби Шалке, Челси и Галатасарай не се победиха

Реал (Мадрид) разби като гост Шалке 04 с 6:1 в първи 1/8 финален плейоф от директните елиминации в Шампионската лига.

Мачът се игра на ст. "Велтинс Арена" в Гелзенкирхен, като по два гола за гостите реализираха Карим Бензема, Кристиано Роналдо и Гарет Бейл. В 52-ата минута Роналдо направи резултата класически - 3:0. Пет минути по-късно Бензема се разписа за втори път, като в основата на попадението бе Роналдо - 4:0. В 69-ата минута Бейл покачи на 5:0, при асистенция на Серхио Рамос, а в 89-ата Роналдо вкара повторно за 6:0.

Единственото попадение за домакините отбеляза в добавеното време Клаас-Ян Хунтелаар.

В другия 1/8 финал Галатасарай и Челси завършиха 1:1 на ст. "Тюрк Телеком Арена" в Истанбул.

Толът за "сините" от Лондон отбеляза Фернандо Торес с 27-та минута.Изравнителниото попадение бе дело на камерунецът Аурелиен Чеджу в 65-та минута.