Арсенал и Манчестър Сити продължават борбата за върха в Англия

През второто полувреме Санти Касорла се разписа на два пъти само за пет минути, за да остави "артилеристите" на върха. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Борбата за първото място във Висшата лига продължава с пълна сила, след като в събота Арсенал и Манчестър Сити спечелиха домакинствата си срещу Фулъм и Кардиф Сити.

Димитър Бербатов започна като титуляр в лондонското дерби, но не можа да помогне на своя тим да избегне загуба с 0:2.

"Котиджърс" играха добре през първата част и се оттеглиха при нулево равенство на почивката, но през второто полувреме Санти Касорла се разписа на два пъти само за пет минути, за да остави "артилеристите" на върха.

Манчестър Сити продължи да впечатлява с внушителната си атака при успеха с 4:2 над Кардиф.

"Гражданите" запазиха 100-процентовия си рекорд у дома през тази кампания след голове на Един Джеко, Хесус Навас, Яя Туре, Серхио Агуеро, докато за гостите се разписаха Крейг Нуун и Фрейзър Кембъл, предава БГНЕС.