Гришо се класира за третия кръг в Австралия

Снимка: БГНЕС

Григор Димитров се класира за третия кръг на Откритото първенство по тенис на Австралия. В мач от втория кръг на турнира Димитров победи Йен Хсун Лу от Тайван с 6:3, 6:3, 7:6(11).

Първия сет Димитров спечели с 6:3 гейма след 34 минути игра. Българинът направи пробив в подаването на съперника си за 4:2 гейма, след което стигна и до успеха в сета.

Във втория сет Лу поведе с 3:0 гейма, но Димитров взе следващите шест гейма за 6:3 в своя полза. Сетът продължи 32 минути.

В третия сет при 2:1 гейма за Димитров и подаване за Лу мачът бе прекъснат за повече от час заради дъжд. След подновяването на играта двамата тенисисти си размениха по един пробив, след което се стигна до тайбрек. В него Димитров пропусна три мачбола, преди да затвори мача.