Юнайтед и Сити се разминаха за Купата на Лигата

Снимка: БГНЕС

Манчестър Юнайтед се класира за 1/2-финалите на Купата на Лигата след победа с 2:0 като гост на Стоук Сити. Така в следващата фаза "червените дяволи" ще се изправят срещу Съндърланд, който отстрани Челси.

След безплодни първи 45 минути гостите успяха да поведат в 62-ата минута, когато Ашли Йънг се възползва от подаване на Хавиер Ернандес и прониза вратаря на Стоук Томас Сьоренсен отдалеч - 1:0 за Юнайтед.

В 78-ата минута пък Патрис Евра реши всичко с втори гол във вратата на домакините.

Тотнъм пък загуби с 1:2 като домакин на Уест Хям и отпадна от турнира. Емануел Адебайор изведе "шпорите" напред в резултата в 67-ата минута, но с голове на Матю Джарвис и Модибо Майга гостите стигнаха до пълен обрат в срещата. В следващия етап "чуковете" ще се изправят срещу Манчестър Сити.