"Литекс" взе гостуването си срещу "Локо" Пловдив с 2:5

Снимка: novsport.com

Отборът на „Литекс“ победи с 2:5 при гостуването си на „Локомотив“ Пловдив в първи мач от 23-ия кръг на „А“ група и поведе с три точки на върха на класирането в шампионата.

Двата тима бяха сериозно затруднени от лошото състояние на терена на стадиона в парк Лаута, но въпреки това успяха да направят зрелищен мач.

Ловчанлии поведоха с два гола до 27-та минута след попадения на Джордан и Момчил Цветанов, но Крис Гади върна домакините в мача малко преди почивката. В 46-та минута Александър Тунчев направи 2:2 след асистенция на Здравко Лазаров, но само три минути по-късно Йордан Тодоров получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко.

Възпитаниците на Златомир Загорчич се възползваха от численото си преимущество и отново поведоха в 56-та минута чрез Джордан.

Малко след това Александър Цветков също получи втори жълт картон и двата тима останаха с равен брой играчи.

В 78-та минута Джордан оформи своя хеттрик, след като не сбърка от дузпа, а четири минути преди края на редовното време Костадин Марков от "Локомотив" получи директен червен картон, след като наплю Пламен Гълъбов.

В продължението на двубоя юношата на "оранжевите" Георги Минчев оформи крайното 5:2, предава БГНЕС.