"Славия" взе три точки срещу "Нефтохимик" - 2:0

В крайна сметка "Славия" стигна до успеха и вече има актив от 17 точки, докато "Нефтохимик" остава на 12-то място с 12 точки. Снимка: БГНЕС

Отборът на "Славия" постигна важна домакинска победа над "Нефтохимик" с 2:0 в мач от 17-ия кръг на "А" група.

Двубоят бе много важен и за двата тима, които се борят за оцеляване в „А“.

След успеха си "белите" вече са три точки над спасителната линия.

Резултатът бе открит още в третата минута, когато Чавдар Янков се разписа след асистенция на Атанас Курдов, а в 31-та минута Фернандо да Силва удвои преднината на "Славия" след точен изстрел с глава.

Гостите се опитаха да се върнат в мача, като най-доброто положение за тях бе малко преди почивката, когато след меле в наказателното поле на Георги Петков топката срещна гредата.

В другия мач от събота "Литекс" победи "Пирин" Гоце Делчев с 6:2 и отново излезе на първо място в класирането.