"Ботев" Пловдив не успя да се пребори с "Пирин" Гоце Делчев - 1:1

Наставникът на "Ботев" Пловдив, Станимир Стоилов. Снимка: БГНЕС

„Ботев“ Пловдив и „Пирин“ Гоце Делчев завършиха наравно 1:1 в първия мач от 15-и кръг на „А“ група.

По-този начин пловдивчани прекъснаха серията от две поредни поражения от „Локомотив“ София и „Левски“, но не успяха да запишат победа срещу последния в класирането.

Домакините от Гоце Делчев откриха резултата в 12-та минута, след като Панайотов с удар извън накзателното поле откри за 1:0. Ромарио върна Ботев в играта, след като отбеляза за 1:1 в добавеното време на почивката.

Във втората част на мача „Ботев“ бе по-активният отбор, но резултатът остана непроменен.

Няколко минути преди срещата съдията отсъди дузпа за Пирин, след като Джинич игра с ръка.

Лазаров застана зад топката и стреля във вратаря, с което не успя да донесе трите точки на тима си.

След равенството „Ботев“ Пловдив остава на пета позиция с 25 точки, а „Пирин“ е на дъното с актив от шест точки.