Националите стартираха със загуба на турнира в Словения

Стартирахме със загуба на турнира в Словения.

Волейболните национали стартираха със загуба на международния турнир в Словения. Воденият от Камило Плачи тим отстъпи с 1-3 на домакина Словения. Мачът се игра в препълнената зала в Хоче и бе предаван пряко по националната телевизия.

Италианският ни наставник заложи в титулярния състав на Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Николай Николов и Теодор Салпаров.

Най-резултатен за българския тим бе Цветан Соколов, който заби цели 30 точки при 56% ефективност в нападение. Капитанът Тодор Алексиев направи 12, а Тодор Скримов приключи с 11.

В третия гейм Теодор Тодоров зае мястото на Николов, който в първата и втората част се представи доста добре, както в нападение, така и на сервис, съобщава сайтът на БФ Волейбол.

Днес от 21:00 часа българско време играем с отбора на Канада.