Лудогорец загуби от Базел, но ще играе в Лига Европа

Снимка: Netinfo

Швейцарският Базел победи Лудогорец и в реванша от плейофите на турнира Шампионска лига. След като победи в София с 4:2, в реванша на стадион „Санк Якоб Парк” тимът на Базел се наложи с 2:0. С общ резултат 6:2 швейцарците се класираха за груповата фаза на турнира Шампионска лига, съобщи Фокус.

Отборът на Лудогорец ще играе в групите на турнира Лига Европа. Пред около 10 000 зрители на стадиона в Базел Фабиан Фрай откри резултата в мача в 11-ата минута. Той се възползва от грешка в отбраната на Лудогорец. До края на първото полувреме добри положения за изравняване на резултата за Лудогорец пропуснаха Марселиньо в 23-ата минута и Роман Безяк в 32-ата минута на мача. През второто полувреме надмощието на Базел продължи, като в 79-ата минута резервата Филип Деген след статично положение за Базел направи резултата 2:0.

След рикошет в крака на Михаил Александров от Лудогорец топката попадна в Деген, който бе точен.