Лудогорец победи ЦСКА с 3:0

"Червените" доиграха мача с 10 човека, след като в 77-а минута Емил Гъргоров получи травма, а Стойчо Младенов вече бе извършил трите си смени. Снимка: БГНЕС

Шампионът Лудогорец победи ЦСКА с класическото 3:0 в дербито от 4-ия кръг на А група, играло се в Разград в събота вечера.

Головете за Лудогорец отбелязаха Козмин Моци 40-а минутата, Роман Безяк в 62-а и Марселиньо в 73-а.

Мачът започна динамично, а "червените" на няколко пъти имаха възможност да открият резултат. Марселиньо пропусна 100-процентова възможност в 23-ата минута, след натис и атака от ЦСКА. След добър пробив на Шоко по дясното крило, топката бе подадена към Марселиньо, който стреля незабавно, но Черни успя акробатично да спаси.

Лудогорец поведе в резултата след грешка в червената защита.

Козим Моци се озова непокрит на метри от линията на вратата след центриране от ъглов удари и откри резултата с глава.

На почивката старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов смени Рангел Абушев с македонския нападател Кировски.

В 62-а минута Роман Безяк бе изведен чудесно от Дяков и с премерен удар вкара втория си гол от началото на шампионата. В 72-а минута Марселиньо реши всичко, след като засече подаване на Кайсара.

Така възпитаниците на Стойчо Стоев събраха актив от 9 точки и се изкачиха на второто място във временното класиране. На свой ред ЦСКА регистрираха първо поражение след три равенства в първите три кръга и заема 11-та позиция.