Лудогорец победи Партизан (Белград) с 2:1

Лудогорец победи Партизан (Белград) с 2:1 в първи мач от третия квалификационен кръг в Шампионска лига. Саша Маркович отбеляза първия гол в мача за Партизан в 48-ата минута при грешка в защитата на Лудогорец, където Марселиньо не успя да пресече пас на Шчепович към Маркович, а той стреля покрай притичалия Моци и вратаря Стоянов.

Пет минути по-късно Марселиньо се реабилитира частично за грешката си и отбеляза с диагонален удар по тревата, след като бе изведен от Иван Стоянов.

В 67-ата минута влезлият като резерва Михаил Александров отбеляза втори гол за Лудогорец.Той се възползва идеално от подаването на Кайсара, изгледан от защитата на Партизан, прехвърли Лукач и вкара за 2:1.

В предишната фаза българският тим елиминира Слован (Братислава), а сърбите трудно отстраниха Ширак (Армения) след две равенства. Ако Лудогорец преодолее Партизан в тази фаза на турнира, ще си гарантира участие в групите на Лига Европа.