Локомотив (Пловдив) победи Левски с 2:1 на Герена

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи като гост Левски с 2:1 в мач от втория кръг на футболното първенство на стадион "Георги Аспарухов" в София. За Левски това е втора поредна загуба с 1:2 от началото на сезона. В първия кръг „сините” загубиха като гости от Ботев (Пловдив) с 1:2, припомня агенция Фокус.

Локомотив (Пловдив) постигна първа победа в кампанията, след като спечели точка срещу ЦСКА (0:0) в София в първия кръг.

С гол на Ласан Н`Диае в 17-ата минута Локомотив (Пловдив) поведе в резултата. Н`Диае засече с глава топката във вратата на Левски след центриране на Здравко Лазаров от пряк свободен удар. Нападателят на Локомотив се възползва от груба грешка в средата на защитата на Левски.

В 30-ата минута Цветан Генков изравни резултата. Нападателят засече с глава центриране на Нуно Пинто. За Генков това бе първи гол с екипа на Левски.

В 57-ата минута Мартин Камбуров с мощен удар от над 30 метра оформи крайното 2:1 за Локомотив (Пловдив).

До края на мача футболистите на Левски не успяха да стигнат поне до точка. Пропуски направиха Генков и Жоао Силва.

Мачът бе официален дебют начело на Левски на сръбския специалист Славиша Йоканович.