Дейвид Мойс записа първи успех начело на Манчестър Юнайтед

Дейвид Мойс записа първи успех начело на Манчестър Юнайтед. "Червените дяволи" отнесоха с 5:1 сборен отбор звезди от австралийския шампионат във втората си контрола от лятната подготовка, играна в Сидни, предаде "Стандарт нюз".

Пред 80 хиляди зрители Джеси Лингард откри резултата в 11-ата минута след пас на Дани Уелбек. Страхотен гол на Уелбек направи 2:0 в 34-ата минута, а след почивката Бесарт Бериша намали. Младокът Лингард обаче се разписа 2 минути по-късно и върна преднината на Юнайтед от 2 гола. Дойде ред и на Уелбек да вкара втория си гол в 70-ата минута, а след това Робин ван Перси ознаменува присъединяването си в състава с попадение за 5:1.

В първата си контролна среща, която се изигра в Банкок, Юнайтед загуби от Сборен отбор на тайландската футболна лига с 0:1.