Надал би Джокович, отива на финала на "Ролан Гарос"

Надал ликува, след победата си на Джокович. Снимка: ЕПА/ БГНЕС

Рафаел Надал би Новак Джокович в люта и дълга битка с 6-4, 3-6, 6-1, 6-7, 9-7 и се класира за финала на "Ролан Гарос" в Париж.

Мачът продължи 4 часа и 33 минути, съобщи БГНЕС. Само последният сет бе цели 78 минути, но в 16-ия му гейм Ноле се пречупи и даде цели 3 мачбола на противника си. Още след първия ликуващ бе Рафа.

На финала състезателят от Майорка чака сънародника си Давид Ферер или надеждата на домакините Жо-Вилфрид Цонга. Надал показва впечатляващи резултати, откакто се завърна на корта през този сезон след прекарана травма.

За Надал победата е 42-а в 44 срещи през този сезон и общо седма титла за годината. Ако той захапе за осми път трофея от "Ролан Гарос", ще стане състезателят с най-много титли от турнир на Големия шлем в историята.