Ивет Лалова втора на спринта в Италия

Ивет Лалова финишира втора на турнира в Италия. Снимка: БГНЕС

Ивет Лалова зае второ място в спринта на 100 метра на турнира по лека атлетика в град Каляри, Италия.

Българската атлетка финишира за 11,31 секунди. Победителка е Тифъни Таунзънд от Съединените щати с 11,28 секунди. Трета остана Алийн Бейли от Ямайка с 11,42 секунди.

През този месец на Лалова предстоят два старта от Диамантената лига - първият ще се проведе на 6 юни в Рим, където българката ще се състезава на 200 метра.

На 13 юни пък Ивет ще бяга на своята коронна дисциплина - 100 метра на турнира "Бислет Геймс" в Осло, който е и шести пореден турнир от Диамантената лига за сезона, съобщи "24 часа".

Именно в норвежката столица Лалова спечели първото си състезание от най-титулуваната верига в леката атлетика.