България победи Япония с 2:0 на стадиона в Нагоя

Отборът на България победи Япония с 2:0 в приятелска футболна среща, която се игра на „Тойота Стейдиъм” в Нагоя.  Станислав Манолев в 3-ата минута на мача от пряк свободен удар откри резултата. В 19-ата минута опасен удар на Йордан Минев бе спасен от вратаря на домакините.

В 39-ата минута селекционерът на България Любослав Пенев направи принудителна смяна, като на мястото на контузения Илия Миланов в игра влезе Александър Александров.В 69-ата минута капитанът на Япония Хасебе се вкара автогол за 2:0 за България. Хасебе засече центриране на резервата Христо Златински във вратата на Япония.

В ранглистата на ФИФА Япония заема 30-то място, а лъвовете на Любослав Пенев са на 52-ро място.

Селекционерът на България Любослав Пенев пусна в игра през второто полувреме и Христо Златински, Илиян Мицански, Георги Миланов, Стефан Велев и Йордан Христов.В официална ложа на „Тойота Стейдиъм” в Нагоя бе и най-силният български професионален сумист Калоян Махлянов-Котоошу, който изгледа победата на сънародниците си, предаде агенция Фокус.