Байерн с пета титла от Шампионската лига

За Байерн това бе трети финал в последните четири години и първи трофей за тях в състезанието от 2001 г. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Байерн Мюнхен спечели драматична победа с 2:1 над Борусия Дортмунд на стадион "Уембли", за да триумфира с пети трофей от Шампионската лига.

Първата част на стадиона в Лондон премина с положения и пред двете врати, като Дортмунд показаха, че не се мислят за обречени, въпреки 4-те мача без победа срещу баварците през този сезон.

В 60-ата минута резултатът беше открит - Ариен Робен проби отляво и пусna топката покрай Роман Вайденфелер. На празна врата там бе Марио Манджукич, който вкара безпроблемно.

Дортмунд натисна след гола и в 67-ата минута получи правото да изпълни дузпа след фаул на Данте срещу Марко Ройс. Там точен бе Илкай Гюндоган, който изравни резултата.

Минута преди края на редовното време Робен взриви трибуните, след като се разписа след пас на Франк Рибери.

Това бе първият финал в историята на Шампионската лига, в който един срещу друг се изправиха германски отбори.

За Байерн това бе трети финал в последните четири години и първи трофей за тях в състезанието от 2001 г. Дортмунд пък си остава с един триумф в състезанието - през 1997 г.