Левски победи Лудогорец, докосва титлата

Снимка: БГНЕС

Левски победи Лудогорец с 1:0 в мач от 28-и кръг на "А" група и е на крачка от титлата. В 92-ата минута Станислав Ангелов вкара гола за домакините на стадион „Георги Аспарухов” след рикошет с играча на Лудогорец Мичел Бургзорг. "Сините" вече са лидери в класирането на точка пред тима от Разград. До края на първенството остават още 2 кръга.

Гостите от Разград ще играят с Ботев (Пловдив) и Монтана. "Сините" ще победят служебно Етър в следващия кръг и приемат Славия в последния.

Базил Де Карвальо е голмайстор на Левски и на първенството с 18 попадения до момента.
Гулдан бе изгонен в 85-ата минута и Лудогорец доигра мача с човек по-малко. На стадиона над 12 000 зрители гледаха мача на живо. След успеха и треньорът на Левски Николай Митов беше изгонен за изразяването на бурната си радост.