Втори златен медал за българките на турнира по художествена гимнастика в София

В първия ден на турнира в зала "Арена Армеец" българският ансамбъл спечели златен медал в многобоя. Снимка: sportal.bg

Ансамбълът на България спечели втори златен медал на турнира по художествена гимнастика за Световната купа в София, съобщи БНТ.

Състезателките на треньорката Ина Ананиева получиха най-висока оценка за съчетанието си с 5 чифта бухалки. Представянето на българките бе оценено със 17,700 точки.

Втори остана отборът на Испания с оценка от 17,300 точки, а трети е ансамбълът на Беларус с 16,700 точки.

Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева спечели сребърни медали във финалите на обръч и на топка на турнира от категория А, съобщи "Гонг".

Митева получи оценка от 17.950 точки на обръч и 18.100 точки на топка.

На обръч златото завоюва рускинята Яна Кудрявцева с 18.250 точки, въпреки че направи грешка.

Две гимнастички получиха бронзови медали - Йон Дже Сон (Република Корея) и Анна Ризатдинова (Украйна). Те получиха еднакви оценки - 17.800 точки.

На топка първа е Маргарита Мамун (Русия) с 18.150 точки.

Със сребро на този уред освен Силвия Митева е и Нета Ривкин (Израел), която също получи 18.100 точки.