"Белите" триумфираха в турнира "100 години Славия"

Специалната награда за шампионите от Славия е едноседмичен лагер в Банско. На снимката: Велислав Вуцов БГНЕС

Славия спечели титлата на международния футболен турнир за юноши, родени 2000 година, в чест на стогодишнината на клуба, предаде БГНЕС.

На финала "белите" надиграха с 1:0 Партизан Белград с гол на Пиер Пиеров в 57-та минута.

Гостите от Сърбия имаха повече възможности преди почивката, а "белите" установиха превес през вторите 30 минути на двубоя и в края заслужено ликуваха със златните медали.

В мача за третото място Левски победи Галатасарай със 7:5 след изпълнение на дузпи. В редовните 60 минути двата състава завършиха наравно 2:2.

Вицепрезидентът на БФС Атанас Фурнаджиев, треньорът на мъжкия отбор на "белите" Велислав Вуцов и изпълнителният директор на клуба Веско Събев наградиха призьорите в турнира "100 години Славия".

Специалната награда за шампионите от Славия е едноседмичен лагер в Банско.