„Галатасарай“ победи „Реал“ с 3:2, но отпадна oт ШЛ

„Реал Мадрид“ откри резултата пред 52 хил. зрители едва в седмата минути с гол на Роналдо. Снимка: ЕПА/БГНЕС

„Галатасарай“ успя да победи „Реал Мадрид“ с 3:2 като домакин във втория мач между двата отбора, но отпадна от Шампионската лига, тъй като испанският гранд спечели първия мач с 3:0

Туркият отбор отвърна чак в 58-ата минута с изравнителн гол на Емануел Ебуе, когато и започна истинският обрат в мача.

Домакините успяха да поведат 20 минути преди края с гол на Снайдер, който след пас на Сабри вкара топката в долния ляв ъгъл за 2:1.

„Галатасарай“ диктуваше темпото и само две минути след втория Дрогба отбеляза и трети гол във вратата на „Реал Мадрид“ с петичка.

Два гола деляха „Галатасарай“ от сензацията, но мадридчани все пак удържаха, въпреки хаотичната си игра, благодарение на втори гол на Кристиано Роналдо в продължението.

Така „Реал Мадрид“ продължава в полуфиналите на елитния турнир.

В другия мач „Борусия Дортмунд“ също си осигури място на полуфиналите, побеждавайки „Малага“ с 3:2 в много напрегнат двубой, след като първият мач в Испания завърши с нулево равенство.