Левски победи Берое с 2:0

Левски се доближи на точка от Лудогорец, пред дербито между шампионите и Литекс тази вечер, докато Берое остава на 10-то място с 22 точки. Снимка: БГНЕС

Отборът на Левски победи Берое с 2:0 в мач от 20-ия кръг на "А" група и се доближи на една точка от лидера в класирането Лудогорец.

"Сините" бяха в серия от три поредни мача без успех в шампионата и започнаха неуверено на стадион "Георги Аспарухов", като гостите от Стара Загора имаха две много добри възможности в първите 15 минути, но не успяха да ги реализират.

Възпитаниците на Илиан Илиев нанесоха своя удар между 23-та и 30-та минута, когато Илиян Йорданов и Базил де Карвальо отбелязаха двата гола. През втората част домакините контролираха събитията не терена и не дадоха възможност на Берое да създаде опасности пред Пламен Илиев.

С този успех Левски се доближи на точка от Лудогорец, пред дербито между шампионите и Литекс тази вечер, докато Берое остава на 10-то място с 22 точки.