България победи Малта 6:0 в световна квалификация

Александър Тонев отбеляза хеттрик. Снимка: БГНЕС

Националният отбор на България победи Малта с 6:0 в световна футболна квалификация.

Мачът бе от група „Б" на Зона „Европа" за Световното първенство по футбол в Бразилия през 2014-та, съобщи "Фокус".

Александър Тонев в 6-ата минута откри резултата. Нападателят завърши атаката на Емил Гъргоров.

В 38-ата минута отново Тонев бе точен за 2:0. Нападателят на Лех (Познан) се възползва от грешка на вратаря на Малта, Хог.

В 47-ата минута Ивелин Попов направи резултата 3:0. Капитанът на отбора на България вкара гол, завършвайки атака на Георги Миланов.

В 55-ата минута Емил Гъргоров направи резултата 4:0 за България.

В 68-ата минута Александър Тонев оформи първият си хеттрик с екипа на националния отбор за 5:0. Тонев вкара с удар от 30-ина метра.

В 78-ата минута Иван Иванов оформи крайният резултат 6:0 за България.

Йордан Минев получи жълт картон, заради който ще пропусне световната квалификация с Дания на 26 март в Копенхаген.

Дебют за националния отбор направи футболистът на Славия Радослав Димитров, който влезе като смяна през второто полувреме.

Двубоят се игра пред празни трибуни на Националния стадион „Васил Левски" заради наказание на националния отбор на България.