България води на Малта с 5:0

Александър Тонев реализира хеттрик срещу Малта. Снимка: БГНЕС

Българският национален отбор води на Малта с 4:0 в световна футболна квалификация, която стартира в 18 часа на Националния стадион „Васил Левски“, съобщи "Фокус".

Мачът е от група „Б" на Зона „Европа" за Световното първенство по футбол в Бразилия през 2014 година.

Александър Тонев в 6-ата минута откри резултата. Нападателят завърши атаката на Емил Гъргоров.

В 38-ата минута отново Тонев бе точен за 2:0.

Нападателят на Лех (Познан) се възползва от грешка на вратарят на Малта Хог.

В 47-ата минута Ивелин Попов направи резултата 3:0. Капитанът на отбора на България завърши атака на Георги Миланов.

В 56-та пък Гаджев се възползва от грешка на Димек, отне му топката, и подаде с лекота към Гъргоров, който от точката на дузпата нямаше проблем да намери мрежата.

За 5:0 отново Тонев бе точен, с което нападателят реализира хеттрик.

Теренът на стадиона е изцяло побелял от снега, който се сипе над София. Мачът се играе с червена топка, съобщава Спортал.бг.

В другия мач от нашата група в 21,30 часа играят Чехия и Дания.