Везенков гледа мача от пейката при успех на Кингс срещу аутсайдера Пистънс

Спортист №1 на България за 2022 и 2023 г. Александър Везенков не получи шанс за изява при категоричния успех на Сакраменто Кингс над Детройт Пистънс със 131:110. Българинът пропусна три поредни мача на "кралете", след което вкара 11 точки при загубата от Ню Орлиънс Пеликанс преди два дни, но днес отново беше забит на пейката от треньора Майк Браун. Донякъде изненадващо Везенков не получи шанс тази нощ, предвид силното му представяне в предишната среща на тима му.

Съотборниците на Везенков направиха голям обрат срещу най-слабия отбор в НБА този сезон до момента. Сакраменто загуби първата част с 29:47, но после много бързо догони домакините и още на почивката имаше преднина, а през второто полувреме без особено напрежение стигна до крайния успех.

Домантас Сабонис направи поредния си "трипъл-дабъл" за Сакраменто с 37 точки, 10 борби и 13 асистенции. Кийгън Мъри добави 32 точки, а Диарън Фокс завърши с 26. За Детройт над всички беше Боян Богданович с 26 точки.

"Кралете" вече са с 22 победи и 14 загуби, заемайки петото място в Западната конференция.

Утре Везенков и компания гостуват на Шарлът Хорнетс и ще опитат да се реваншират за поражението със 104:111 преди седмица. Мачът е от 2:00 часа българско време.