Кингс с голяма издънка вкъщи, Везенков гледа от пейката

Сакраменто Кингс се провали в домакинството си на един от аутсайдерите в НБА - Шарлът Хорнетс. "Кралете" загубиха със 104:111, а Александър Везенков изобщо не се появи в игра. Преди няколко дни българинът влезе за едва три минути при успеха срещу Мемфис Гризлис, но този път изгледа целия мач от пейката.

В първата четвърт Шарлът спечели с 25:21, а втората завърши при 29:20 за Сакраменто.

Втората завърши при 30:28 за Шарлът, а последната тимът се наложи с 36:26 и така крайният резултат беше 111:104.

Тери Розиър вкара 34 точки за победителите, а Майлс Бриджис допринесе за успеха с 27. Силен мач направи и Пи Джей Уошингтън, който наниза 17 точки.

За Сакраменто над всички беше Ди'Аарън Фокс с 30 точки и 6 асистенции, а Сабонис се отчете с 23 точки и впечатляващите 19 борби, но това се оказа недостатъчно "кралете" да избегнат загубата.