Минесота Тимбъруулвс занули Везенков и Кингс

Сакраменто Кингс загуби с 98:110 у дома от Минесота Тимбъруулвс в мач от редовния сезон на НБА. Българският национал Александър Везенков се появи в игра за седем минути, в които не съумя да отбележи кош. Той пропусна единствената си стрелба, но се отчете с една спечелена борба и една отнета топка.

Гостите от Минесота бяха по-добрият отбор и заслужено се поздравиха с крайния успех. Те имаха аванс от 22 точки през последната четвърт. „Кралете“ опитаха всичко, за да се върнат в мача. След серия от 17:2 разликата падна до едва пет точки, но „горските вълци“ не позволиха грандиозен обрат.

Тимбъруулвс са лидери в Западната конференция с 22 успеха. Сакраменто е четвърти със 17 победи и 11 загуби.

При липсата на голямата звезда Карл-Антъни Таунс, за Минесота най-резултатен беше Антъни Едуардс с 34 точки и 10 асистенции, за да оформи дабъл-дабъл. Руди Гобер прибави 21 точки и 17 борби.

За Сакраменто над всички беше Ди`Аарън Фокс с 27 точки. Нов "трипъл-дабъл" пък записа Домантас Сабонис - 17 точки, 10 борби и 10 асистенции.

Следващият мач на Саша Везенков и компания е срещу Портланд Трейл Блейзърс в ранните часове на 27 декември.