Саша Везенков игра 17 минути за Кингс, при болезнена загуба с кош в сетния миг срещу Уориърс

Сакраменто Кингс, с българския национал Александър Везенков в състава, претърпя поражение като гост на Голдън Стейт Уориърс със 101:102 (31:28, 24:28, 24:18, 22:28) в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Загубата бе втора за Кингс в четири срещи от началото на сезона и втора от същия съперник. Уориърс продължават с актив 4-1 в Западната конференция към момента.

Александър Везенков завърши с 2 точки и 5 борби за 17 минути на терена. Българинът влезе в игра за първи път в мача 4:23 минути преди края на първата четвърт и пропусна първата си стрелба, но скоро след това бе ефективен при борбата под коша, а Сакраменто водеше с 31:28 след началния период.

Националът се разписа в началото на втората част за преднина от 33:28, а 7:51 минути преди края на полувремето бе заменен от Кевин Хъртър. старши треньорът Майк Браун пусна отново Везенков на терена при оставащи 5:57 минути в третата четвърт при резултат 72:66 в полза на Сакраменто, като го замени отново с Хъртър 9:03 преди края на мача.

Домантас Сабонис се разписа за аванс от 101:100 за гостите при оставащи 15.1 секунди, но с точен изстрел за 2 точки 1.1 секунда преди края Клей Томпсън донесе успеха на Голдън Стейт.

За Кингс най-резултатен бе Сабонис с 23 точки, 11 борби и 6 асистенции, а Малик Монк добави 16 точки и 3 борби.

Стеф Къри се отличи с 21 точки, 5 борби и 3 асистенции за Уориърс. Дарио Шарич допринесе с 15 точки и 6 борби, а Томпсън добави 14 точки.

За отбора на Сакраменто предстоят две поредни гостувания на Хюстън - на 5 и 7 ноември през нощта (българско време).