Кошмарът на Левски се стовари и върху Лудогорец

Първенецът на България Лудогорец отпадна от Шампионската лига, след загуба от Олимпия Любляна с 1:2 в Словения. Първият двубой в българия завърши 1:1.

Мачът започна по-добре за българския шампион, който поведе в резултата след 15 минути игра. Точен за разградчани бе капитанът Кирил Десподов. Само четири по-късно обаче голмайсторът на домакините от първата среща в Разград – Тими Елшник, възстанови паритета след асистенция на Жорже Силва. Така приключи и първото полувреме.

След почивката играта бе равностойна, като и двата състава имаха своите възможности. Всичко най-драматично и интригуващо обаче остана за заключителните 15-20 минути на реванша в Словения. Първо, Лудогорец остана в намален състав след директен червен картон на Сон за удар без топка. В 89-та минута обаче българският тим можеше да стигне до втори гол, но резервата Спас Делев нямаше късмет и топката срещна страничния стълб. Във втората минута на добавеното време Елшник отново намери път към вратата на Серджио Падт с хубав премерен шут след заучено подаване от корнер. Възпитаниците на Ивайло Петев получиха златна възможност да вкарат сблъсъка в продължението, когато главният съдия посочи бялата точка за нарушение срещу Делев след намеса на ВАР. Зад топката застана Десподов, чийто удар обаче бе спасен от Матевж Видовшек.

Така Лудогорец приключи участието си в тазгодишното издание на Шампионска лига. Българският шампион продължава участието си в турнира Лига Европа, където вероятно ще играе с Астана в третия квалификационен кръг на надпреварата.