Международният младежки медиен фестивал Арлекин раздаде своите награди

Международният младежки медиен фестивал Арлекин раздаде своите награди
A A+ A++ A

Две авторитетни журита определиха отличията в Международния младежки медиен фестивал Арлекин във Варна. В продължение на три дни таланти в различни възрастови групи представяха и защитаваха творбите си в пленарната зала на община Варна, спомоществувател на проекта.

По традиция участниците преминаха като пъстро шествие от хотел „Черно море“ до сцена „Ръковина“ в Морската градина, където сърцати музиканти и танцьори дадоха официално старт на 11-ото издание.  За първи път цялото тържество бе предавано на живо по специална технология чрез пет мобилни телефона в ръцете на студенти от Техническия университет.

Под надслов„Да спасим морето“ учени от от Института по океанология , Институт по рибни ресурси, с аквариум Варна  и Варненския техническиуниверситет дискутираха с участници, студенти, учители и гости на фестивала екологични проблеми. Корабният инженер от Италия Алесандро Командучи разказа на присъстващите интересна история, която е научил от сестрата на Алекс Раева – проф. Веселина Раева как баба им (руска дворянка) е пристигнала в България чрез инсценирано корабокрушение до варненския бряг.

Голям интерес у младежите предизвика занятието на Дими Йорданова-Командучи, създател на метода DiYo. В два поредни дни от фестивала тя им показа как могат да използват гласа си в различни ситуациии да станат господари на думите.

Особено напрегната за участниците в Арлекин бе конкурсната част, в която те представяха  и защитаваха пред журито с председател Магдалена Гигова и пълната зала своите репортажи, филми и мултимедии.

Логичен завършек на  Международният младежки медиен фестивал бе Музикалният конкурс „Киното – моя любов, моя песен“ под вещото ръководство на доц. Етиен Леви.

Както винаги за реализацията на фестивала значителен финансов принос имаше община Варна и лично кметът Иван Портних, както и сърцати почитатели на младежкото изкуство.  БДЖ, например,  превози в специален вагон участниците от София.  Пловдивският козметичен гигант Рефан осигури паричното изражение на приза на името на журналиста Петя Петрова, както и подаръци за наградените.  Не по-малко щедри бяха Солвей соди и Оптиккласа.

А ето кои филми, репортажи и участници получиха награди:

Награда за най-добър филм  „ИГРА“, режисьор Веселин МЕНКАДЖИЕВ

Награда за режисура 

„МЕЧТИ“, режисьоррежисьор Анджела Андрич, Сърбия

„ТРИ САМОТНИ ИСТОРИИ“, режисьори Божана Станева ,  Радина Романова и Георги Димитров

Наградата за сценарий - „ХЛАДИЛНИКЪТ“,  на Девина Василева

Награда за оператор      

Симона Стоянова за филма „НОМЕР“

София Георгиева за филмите „НЕОПРЕДЕЛЕНА ПОСОКА“ и „ПЪТЯТ НА ПЛАСТМАСОВТА ЧАША“

Награда за музика  Даниел Йончев-Масона за филма „НИЧИИ ДИАМАНТИ“

Награда за най-добър актьор    Алекс Алексиев  във филма „ТРИ САМОТНИ ИСТОРИИ“

Награда за най-добра актриса   Ралица Нейкова  във филма „ЗНАЕШ ЛИ КАКВО?“

Награда за монтаж   „КОЛЕДНИ ПРИКАЗКИ“, филм на БНУ „Асен и Илия Пейкови“, Рим

Награда за сценография – на филма „ПЪТЕКИ“,  режисьор Георги Йорданов

Наградата „Хачо Бояджиев“ – на Ивета  Богданова за цялостното  участие във фестивала с филмите „ГЕРОИ НА ЖИВОТА“ и репортажът „ПАНАИР НА КНИГАТА“

Наградата „Петя Петрова“   на Деян Еничеров за филма „ДЕТСТВО ПОД ЗВЕЗДАТА“

Наградата за репортаж  -  на Ана Вжещтица, журнлист в телевизия BN  за репортаж,  посветен на историята на театъра в град  Баня Лука и

Йелена Жераич, журналист от  телевизия BN  за репортаж, посветен на четенето в съвременния свят

Наградата за анимация – на  "Role Switch",   режисьор Мартин Цонов България

За най-добър анимационен филм  „Consonancy“, режисьор Мартинка Квковаа, Чехия

Най-добра анимационна режисура - Komarci, SAF, Škola animiranog filma, Враня, Сърбия

Специален диплом за филма Fish and sheeps, режисьор: Wehha Maarouf, Белгия, на  "Role Switch",   режисьор Мартин Цонов,  България

Сертификати за постижение  за излъчване по многокамерен способ на работа с телефони

Технически университет Варна

Саша Ботева, Мария Войнова, Никола Дашев, Георги Петков, Георги Чолаков, Калоян Маринов, Илкан Исмаилов

Награда за екипна работа

Национална гимназия по прецизна техника и оптика“Ломоносов“ с директор инж.Таня Михайлова

Софийска професионална гимназия „Княгиня Евдокия“  с директор Мариета Гигова

Професионална гимназия по облекло „Мария Луиза“  сдиректор Паулина Костова

Национална професионална гимназия по полиграфия и фотография  сдиректор Цветанка Атанасова

Национална финансово-стопанска гимназия с директор Мая Гешева

Професионална гимназия по туризъм  “Професор д-р Иван Златарев“ Варна  с директор Гергана Япаджиева

Награда за екология  „Да спасим морето“ – ОДК “Варна“, ръководител Емилиян Ялъмов. Участници Никол Добрева, Милица Иванова, Адрияна Вашева, Даница Костова, Волен Савов

Музикален конкурс  “ Киното - моя любов, моя песен“

Гран При               

Мойра Янкова

Димитрина Германова

Първо Място

Димитрина Германова

Второ Място

Виктория Червенова

Джанис Мицова

Трето Място

Грета Бакалова

Мойра Янкова

#награди

Последвайте ни в Twitter и Facebook

Още по темата:

Коментирай