Азаренка се разрида насред корта заради войната и участието на Беларус в нея ВИДЕО

Една от най-добрите тенисистки Виктория Азаренка просто се срина емоционално по време на третия кръг от турнира в Индиън Уелс. Родената в Беларус Азаренка се изправи срещу Елена Рибакин, която е родена в Москва, но се състезава за Казахстан.

Във втория сет Азаренка просто започна да плаче при свой сервис и не успя да се събере отново. Опитната тенисистка се отдаде на емоциите и каза, че съжалява.

Тя опита да продължи да играе, но не успя. Реферът на мача се приближи до нея, за да я успокои, след което даде няколкоминутна почивка. Мачът продължи, но Азаренка не бе на себе си и загуби с 3:6 и 2:6.

Азаренка е само една от многото спортисти, които страдат от атаката на Русия срещу Украйна, като се има предвид, че нейната страна Беларус също е замесена и подпомага всячески инвазията в братоубийствената война. Диктаторът Лукашенко е най-близкият съратник на Путин.