Иванович спря щурма на Пиронкова в US Open

Цветана Пиронкова загуби от Ана Иванович с 6-0, 6-4 и не успя да се класира на исторически за нея четвъртфинал на US Open. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Най-добрата българската тенисистка загуби първия сет само за 23 минути и нито един спечелен гейм, предаде БГНЕС.

Вторият сет беше доста по-оспорван и Цветана Пиронкова дори стигна до три пробива, които обаче бившата номер 1 в световната ранглиста си върна.

Заради загубата си Цвети пропусна шанса да се превърне в едва четвъртата българка, достигнала до това ниво на турнира в Ню Йорк, както и 500 точки за световната ранглиста, и над 200 000 долара от наградния фонд.

В следващия кръг Ана Иванович ще се изправи срещу победителката от двубоя между Серина Уилямс и чехкинята Андреа Хлавачкова.

Въпреки загубата си, Цветана Пиронкова си осигури място в топ 50 в ранглистата, като се очаква да стигне около 45 място.