Ливърпул изпусна шанса срещу Борнемут на "Анфийлд"

Източник: Sportal.bg

Ливърпул не постигна желаното на „Анфийлд” и завърши с равенство срещу Борнемут (2:2) в среща от междинния 31-и кръг на английската Висша лига. През първия полусезон мърсисайдци загубиха с 3:4 като гост на "черешките", след като водеха с 3:1 до 76-ата минута, предаде Тема спорт.

Конгоанецът Беник Афобе даде преднина на гостите още в 7-мата минута, а едва в края на първата част бразилецът Филипе Коутиньо успя да изравни след асистенция на своя сънародник Роберто Фирмино. След полувремето Дивок Ориги направи обрата възможен след пас на Джоджинийо Вайналдум и мърсисайдци се виждаха победители. Не така обаче мислеше Джошуа Кинг, който се възползва от подаване на Хари Артър (87) и донесе точката на „черешките”.

Ливърпул остава трети с 60 точки и само на 2 пред Манчестър Сити, който е и с мач по-малко. Борнемут е на 13-а позиция с 35 точки.