Норвежки тимове чупят рекорди в НХЛ - играха мач със скандалните осем продължения

Източник: Novinite.bg

Норвежки отбори поставиха световен рекорд за най-голяма продължителност на мач, след като се наложи да изиграят осем продължения, преди да бъде определен победителят.

Йоакин Йенсен най-накрая сложи край на мъките на двата отбора и точка на рекорда за най-дълъг официален мач в хокея на лед. Над 8 часа и половина продължи срещата заедно с почивките и прекъсванията, а иначе се играха 217 минути и 14 секунди. Но попадението на Йенсен осигури успеха на Сторхамар Драгонс с 2:1 срещу Спарта Уориърс, а мачът приключи в ранните часове на днешния ден или иначе казано в 2:32 часа след полунощ.

След тази епична победа Сторхамар поведе с 3-2 в четвъртфиналната серия, където се играе до четири успеха в седем срещи. Най-дългият мач в историята на НХЛ се е изиграл през 1936-а година и то на финала за Купа Стенли. Детройт Ред Уингс побеждава с 1:0 Монреал Маруунс в последния мач, а голът на Мъд Брюнито идва в 16:30 минута на шестото продължение.