"Ливърпул" отново втори след драматичен успех над Евертън (ВИДЕО)

Източник: Livesport.bg

"Ливърпул" се върна на второто място в английската Висша лига след изключително драматичен успех в градското дерби. "Червените" гостувата на "Евертън" и измъкнаха така нужната им победа с 1:0 чак в 5-ата минута на даденото от съдията 8-минутно продължение, предаде 24 часа.

Гола вкара Садио Мане, който се оказа най-бърз и съобразителен, след като битата от Стъридж топка срещна дясната греда на вратата на домакините. По време на мача заради контузии беше сменен вратарят на "Евертън" Мартен Стекеленбург. Халфът на "Ливърпул" Джордън Хендерсън пък се отърва от травма след зверско влизане на Рос Баркли, който беше пожален от съдията само с жълт картон.

Първи в класирането е "Челси" с 43 точки, "Ливърпул" изостава на цели 6, а трети с 36 точки е "Манчестър Сити".