Петрова надви Алимарданова и грабна европейското злато в категория до 54 кг.

Източник: Ботев

Българската боксьорка Станимира Петрова спечели титлата в категория до 54 килограма на Европейското първенство в София, след като победи азерката Анна Алимарданова във финала днес, предаде БГНЕС.

Петрова бе перфектна по пътя си към финала на надпреварата, побеждавайки с по 3:0 Йолия Корол (Молдова), Лакрамиоара Перижок (Румъния) и Виктория Кулешова (Русия). Във финала българката отново се представи отлично и победи с единодушно съдийско решение Алимарданова в много тактически двубой, в който двете боксьорки играха предпазливо и не атакуваха много.

По този начин световната шампионка от Ченжу 2014 добави и европейска титла към колекцията си, а България вече има два златни медала от домашния шампионат, след като по-рано днес Севда Асенова грабна титлата в категория до 48 килограма.