Локо (Пд) надигра ЦСКА с 0:1 пред празните трибуни на "Българска армия"

Източник: БНР

ЦСКА-София допусна първа загуба за сезона у дома в Първа лига след поражение с 0:1 от Локомотив (Пловдив). Единственото попадение отбеляза Дани Кики в 10-ата минута, предаде БНТ.

Двубоят се игра пред празни трибуни на "Българска армия" заради наказание на домакините. "Червените" са трети в класирането с 21 точки, на 6 от втория Левски и на 7 от лидера Лудогорец. "Смърфовете" пък заемат 7-ото място с 16 точки.

Гостите започнаха по-агресивно в първите минути и още в 10-ата минута се възползваха от колеблива проява в защита на Рафа Перес и стигнаха до гол. Дани Кики получи пас в наказателното поле, преодоля Перес и с шут по тревата прати топката в мрежата под плонжа на вратаря Конов.

Играчите на Йорданеску бързо се отърсиха от шока и наложиха натиск към вратата на Локомотив. "Червените" създадоха дузина ситуации за гол до почивката, но отлични намеси на вратаря Ел Харуби запазиха "суха" вратата на гостите.

Давид Симао можеше да изравни в 16-ата минута, но стреля право в тялото на вратаря, а по-късно Преслав Йорданов овладя на гърди в наказателното поле, но не успяда нанесе завършващ удар. Диого Виана и Арсенио Нунеш също пропуснаха и така Локомотив се оттегли на почивката с гол аванс.

През второто полувреме старши треньорът на ЦСКА-София Едуард Йорданеску смени неубедителния в защита Рафа Перес, а след това опита и промяна в офанзивен план, като пусна в игра Милчо Ангелов на мястото на Преслав Йорданов.

ЦСКА-София имаше своите шансове и през втората част, но в рамките на минута Давид Симао стреля в аут от удобна позиция, а след това Кирил Котев изби пред голлинията шут отблизо на Арсенио.

Домакините действаха твърде еднообразно в атака, като предимно центрираха топката в наказателното поле, което не затрудни централните бранители на Локомотив.

Две минути преди края влезлият като резерва Кирил Десподов стреля опасно от фаул, но отново покрай вратата на гостите.

ЦСКА-София - Локомотив (Пловдив) 0:1
0:1 Дани Кики (10)

Жълти картони: Рафа Перес, Давид Симао, Руи Педро (ЦСКА-София); Ясин Ел Харуби, Пламен Крумов, Кирил Котев, Симеон Райков, Мартин Райнов (Локомотив Пловдив)

ЦСКА-София: Александър Конов, Антон Недялков, Рафаел Перес (46-Александър Дюлгеров), Божидар Чорбаджийски, Станислав Манолев, Арсенио Нунеш (83-Кирил Десподов), Рубен Пинто, Давид Симао, Диого Виана, Руи Педро Преслав Йорданов (63-Милчо Ангелов)
Треньор: Едуард Йорданеску

Локомотив (Пловдив): Ясин Ел Харуби, Иван Горанов, Кирил Котев, Павел Виданов, Пламен Крумов, Мартин Райнов, Ванчо Траянов, Димо Бакалов (70-Веселин Марчев), Симеон Райков (90+2-Бирсент Карагарен), Дани Кики (77-Парвиз Умарбаев), Мартин Камбуров
Треньор: Христо Колев

Съдия: Георги Димитров.